ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

 З 22 по 26 квітня 2024 року в Чернігівській загальноосвітній школі I ступеня № 25 проходив тиждень психології та соціальної роботи під гаслом «Разом ми сильні!»

Метою тижня було залучення до психологічної культури всіх учасників освітнього процесу, створення дружньої невимушеної атмосфери, відчуття радості від спілкування та позитивні емоції.

Під час проведення тижня практичний психолог Кривченко Л.С. і соціальний педагог Єдіна К.А. провели цікаві та змістовні заходи: релаксаційні перерви з розмальовками Карли Жерар; інтерв`ю на перервах «Галактика мрій»; «Казкотерапія»; акцію «Калейдоскоп настрою»; шкільним бібліотекарем оформлена кольорова виставка літератури «Подаруй собі емоцію. Учні 4-х класів відкрили галерею «Автопортрет класу». Наприкінці тижня було проведено психологічну вправу «Паркан відвертості і побажань»,  де діти висловили свої побажання, думки та мрії. Для педагогічного колективу була організована інформаційна сесія з підвищення обізнаності щодо гендерно зумовленого насильства, яку провели представники ВБО «Конвіктус».

    Заходи сприяли пробудженню дитячого інтересу до пізнання власного внутрішнього світу. У кожному проведеному заході був використаний метод «рівний- рівному» за допомогою якого діти були як учасниками, так і організаторами.





У шаленому ритмі життя, у тривалій напрузі ми не відразу помічаємо, як виснажуємося. Здається, тримаємося, та з кожним днем все гірше. У цей час важливо помітити дзвіночки про втому, що накопичилася, і вчасно потурбуватися про свій стан — змінити діяльність, звички, переглянути режим сну й харчування, спосіб проведення вільного часу тощо.
Якщо вам важко впоратися зі стресом та його наслідками самостійно, зверніться за рекомендацією до фахівця. Допомога поруч


Це нагадування подихати 😌 
Коли тривожність краде думки, згадуйте просту техніку дихання по трикутнику. Вона допоможе приборкати емоції та зібратися.
Ритм дихання можна змінювати та робити його найбільш комфортним для себе




Аби вивільнити емоції, пограйте з дитиною в оркестр і диригента 🎶  

Для цієї гри вам знадобляться музичні інструменти. Звісно, дитині буде цікавіше зробити їх з підручних матеріалів: барабани з відер і каструль, маракаси з пляшок чи харчових контейнерів із крупою тощо.
Коли музиканти будуть готові до концерту, диригент змахує рукою вгору — це сигнал для оркестру грати гучніше, рукою вниз — тихіше, збирає руку в кулак — зупинитися. Під час гри можна мінятися з дитиною ролями.
Проста гра також навчить малечу працювати в команді, брати на себе відповідальність, а ще принесе позитивні емоції (хіба що не сусідам 🤭).





Шановні батьки! Пропонуємо до Вашої уваги літературу з психології! Якщо бажаєте ознайомитися - звертайтеся до шкільного психолога!


Щоб допомогти дитині заспокоїтися, пограйте з нею в гру «Видихнути хмару» ⛅️  

1️⃣ Станьте з дитиною одне навпроти одного та уявіть, що вдихаєте вееелииику хмару — поволі робіть носом глибокий вдих та розводьте руки в боки, щоб показати її розмір.  
2️⃣ Так само повільно видихайте хмару ротом та зводьте руки, доки долоні не з’єднаються, і хмара не щезне.  
А щоб було цікавіше, видихи можна супроводжувати кумедними звуками чи тупотінням ніг. 
У партнерстві з UNICEF Ukraine







З  17  по  21  квітня  2023  року  в  Чернігівській  загальноосвітній  школі І ступеня № 25 проходив тиждень психології та соціальної роботи.

Метою тижня було залучення до психологічної культури всіх учасників освітнього процесу, створення дружньої невимушеної атмосфери, відчуття радості від спілкування та позитивні емоції.

Під час проведення тижня практичний психолог Кривченко Л.С. і соціальний педагог Єдіна К.А. провели багато цікавих та змістовних заходів: опитування серед батьків; психологічні хвилинки; заняття «Мандрівка у країну емоцій»; психологічна гра «Таємничий друг», яка спрямована на формування і розвиток проявів знаків уваги дітей один до одного; кросворд «Пізнай себе»; соціологічне опитування серед учнів  3-х класів; шкільним бібліотекарем оформлена виставка літератури «Доторкнись до світу психології»; учні 4-х класів відкрили галерею «Автопортрет класу». Наприкінці тижня було проведено психологічну вправу «Паркан відвертості і побажань», де діти висловили свої побажання, думки, мрії, зауваження та подяку.

Робота була активною та насиченою. У кожному проведеному заході був використаний метод «рівний-рівному», за допомогою якого діти були як учасниками, так і організаторами.







Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Мета акції - привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Рекомендуємо Вам переглянути відеоролик. 






 Акція "16 днів проти насильства"

З 25 листопада по 10 грудня наша школа долучилася до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Психологічною службою школи задля привернення уваги учнів до проблем насильства у закладі було проведено різні заходи: зустріч з інспектором з ювенальної превенції; заняття "Запобігання насильству серед дітей. Правила безпечної поведінки"; інтерактивне заняття "Стоп булінг"; конкурс малюнків "Щастя в родині очима дитини"; флешмоб "Годинник", де учні отримали браслети у вигляді годинника, які вони самостійно розмалювали. Наприкинці акції учні написали листа до батьків "Як вони хотіли б, щоб до них ставилися найближчі люди".

Початок нового 2021-2022 н.р. був щедрим на 

молодих педагогів.

Адміністрація та практичний психолог Кривченко Л.С. організували семінар-тренінг, який допоможе безболісно адаптуватися до нових умов праці







Правила для учнів





Немає коментарів:

Дописати коментар